Моята снимка
Блогът представлява хомогенна смес от футбол, музика и литература + щипка разни други благи работи...

неделя, 24 ноември 2013 г.

Вердер

Мдааа, Везерщадион вече категорично не може да се нарече "негостоприемен" - не и щом отбори като Майнц идват и правят за смях домакините. А вратарчето на Вердер за пореден път се показа като голяма рибка :))

Werder Bremen 2-3 Mainz 05 All Goals by all-goals

Карлос Вела

Голямо чакалче е тоя :))

Карлсруе

Едно от най-срамните отпадания на немски отбор в евротурнирите. Купа на УЕФА, сезон 96/97, 1/8 финали. В първия мач Карлсруе бие Брьондби с 3:1 като гост и реваншът изглежда протоколен, още повече че до 41-та минута резултатът е 0:0.
Тогава обаче започва головата фиеста - два гола още преди почивката и два в началото на втората част пречупват Карлсруе и пращат Брьондби в следващия кръг. Това е и поредното доказателство колко непредвидима игра е футболът - на 1/16 финалите немците се разправят с италианския гранд Рома, за да отпаднат по такъв начин след това...
P.S. А между другото, това видео опровергава предния материал и доказва, че датчаните са преди всичко професионалисти :))